WhatsApp oznámil viaceré novinky. Používateľom pomôže vyhýbať sa ľuďom

WhatsApp oznámil viaceré novinky. Používateľom pomôže vyhýbať sa ľuďom
WhatsApp.

Používateľov chatovacej aplikácie WhatsApp čaká v blízkom čase viacero zmien. Tie im majú pomôcť chrániť svoje súkromie. Zmeny, ktoré by sa mali v aplikácii objaviť do konce mesiaca, majú podľa spoločnosti pomôcť užívateľom k ochrane súkromia. Portál The Verge upozornil, že vďaka nim bude jednoduchšie vyhýbať sa svojim priateľom.

Súčasťou zmien je možnosť skryť pred svojimi kontaktami, že ste online. Používatelia si tak budú môcť vybrať, kto môže vedieť, či práve aplikáciu používajú. Počet ľudí, ktorých môžete zaradiť medzi tých, ktorí neuvidia, či práve máte otvorený WhatsApp, je neobmedzený, upozornil portál Techcrunch. Doteraz skrývala aplikácia stav používateľa len cudzím ľuďom.

Prečítajte si tiež:

​Ďalšia zmena sa týka skupinových chatov. Z tých po novom budú môcť ľudia odísť potichu. Ostatným členom skupiny sa teda neukáže notifikácia, ktorá ich na odchod upozorní. Upozornenie dostane len admin skupiny.

Poslednú zmenu však WhatsApp do konca mesiaca nestihne. Pracuje však na tom, aby pri správach s jednorazovým zobrazením, ktoré príjemca uvidí len raz, nešlo vyfotiť obrazovku.

Momentálne túto funkciu iba testuje, čoskoro sa však má tiež v aplikácii objaviť. Jediný spôsob, ako by tieto správy teda šlo zachovať, je vyfotografovanie obrazovky iným prístrojom.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Veda a technika

Dôležité udalosti