Nechýbalo veľa a vstúpila by do kláštora. Dôchodkyňa (99) sa stala stonásobnou prastarou mamou

Nechýbalo veľa a vstúpila by do kláštora. Dôchodkyňa (99) sa stala stonásobnou prastarou mamou
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock/New Africa

Dôchodkyňa z americkej Pensylvánie sa stala stonásobnou prastarou mamou. Marguarite Kollerová (99) sa o pár mesiacov dožije okrúhlej stovky, no darček dostala predčasne. Postarala sa oň je vnučka Christine Balsterová, ktorá nedávno priviedla na svet syna. Na počesť prababky dostal meno Koller William.

„Manželovi sa páčilo meno Kole, a mne prišlo prirodzené dať mu meno Koller a ako prostredné meno sme vybrali Williama, po pradedkovi, ktorý zomrel v roku 2008,“ vysvetlila Balsterová pre portál NBC10 Philadelphia.

„Mám obrovské šťastie. Pôvodne som chcela mať až 12 detí, ale keď začali pribúdať, už som si nebola istá, či ich chcem mať až toľko,“ uviedla dôchodkyňa v rozhovore pre portál WPVI ešte v roku 2015.

Marguarite Kollerová, v súčasnosti už vdova, je matkou 11 detí a starou mamou 56 vnúčat. Tieto čísla sú o to pozoruhodnejšie, že nechýbalo veľa a stala by sa mníškou.

Takúto dilemu riešila ešte v prvej polovici 20. storočia, no všetko sa zmenilo, keď spoznala svojho muža Williama. Zobrali sa počas druhej svetovej vojny v roku 1942 a boli spolu 66 rokov – až do manželovej smrti.

„Chcela som mať veľkú rodinu. Myslím si, že byť jedináčikom je ťažké – nikto nechce byť osamelý,“ dodala Kollerová.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti