Zahraničné

Davová psychóza na palube Germanwings. Stroj núdzovo pristál

Na archívnej snímke je lietadlo germanwings.
Zdroj: TASR

Panický strach z lietania prepadol nielen jednu z cestujúcich ale aj člena posádky.

Lietadlo nemeckej nízkonákladovej spoločnosti Germanwings letiace z Hannoveru do Ríma bolo dnes nútené pristáť na letisku v Benátkach kvôli náhlej nevoľnosti dvoch osôb na palube.

Informovala o tom agentúra ANSA s odvolaním sa na hovorkyňu spoločnosti.

Na náhlu nevoľnosť sa počas letu sťažovala jedna cestujúca a jeden člen posádky. Ich stav si vyžadoval zásah lekára. 

Pasažier lietadla, Eugenio Bartolini z Ríma, pre denník Il Messaggero uviedol, že jedna z cestujúcich sediaca na mieste pri uličke potrebovala pomoc kvôli "strachu z lietania" a "úzkosti".

Kapitán lietadla potom po pristátí na letisku Marco Polo v Benátkach cestujúcim vysvetlil, že nevoľnosť pociťoval aj jeden člen posádky.

K vynútenému pristátiu došlo necelé dva týždne po tom, ako vo francúzskych Alpách havarovalo lietadlo spoločnosti Germanwings so 150 osobami na palube. 

Francúzsky Úrad vyšetrovania a analýz civilného letectva (BEA) dnes na základe prvej analýzy druhej čiernej skrinky - Flight Data Recorder (FDR) - havarovaného lietadla, ktorá zaznamenávala údaje o lete a našla sa vo štvrtok, potvrdila hypotézu, že druhý pilot Andreas Lubitz zámerne nasmeroval lietadlo na zostup k výške približne 300 metrov a niekoľkokrát zvýšil rýchlosť, ktorou lietadlo zostupovalo a napokon narazilo do horského masívu.

BENÁTKY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.