Hororový zážitok z festivalu. Muž sa po prehýrenej noci zobudil v rakve

Hororový zážitok z festivalu. Muž sa po prehýrenej noci zobudil v rakve
Victor Hugo sa takmer stal obeťou rituálu. Zdroj: YouTube/Bolivianos por el Mundo

Návštevník festivalu v Bolívii tvrdí, že sa takmer stal obeťou rituálu, ktorým si neznámi páchatelia chceli uctiť „Matku Zem“.

Víctor Hugo Mica Alvarez (30) sa podľa svojich slov počas minulého víkendu zobudil v rakve. Priznal, že večer predtým sa poriadne opil a presne si nepamätá, ako sa do nej dostal. Keďže však išlo o festival, ktorého súčasťou sú obetné rituály, dovtípil sa, čo sa mohlo stať. Podobné prípady sú pri tom známe aj z minulosti.

Muž v rozhovoroch pre bolívijské médiá opísal, že mu pri pití alkoholu prišlo zle a stratil vedomie. Keď sa prebral, najskôr si myslel, že je vo svojej posteli, no keď sa chcel postaviť, zistil, že je uväznený v rakve.  

„Keď som sa snažil vytlačiť veko rakvy nahmatal som sklenenú výplň, ktorú sa mi podarilo rozbiť. Dovnútra sa začala sypať zemina a nakoniec sa mi podarilo cez otvor dostať von,“ uviedol muž, pričom pravdivosť jeho tvrdenia boli v súlade s tým, ako vyzeral. Na tvári mal krvavé rany a oblečenie zašpinené od hliny.

Incident sa stal počas otváracieho dňa festivalu Matky Zeme v meste El Alto, ktoré sa nachádza na náhornej plošine Altiplano. Hugo sa však prebral v rakve v meste Achacachi, ktoré je od dejiska festivalu vzdialené 50 kilometrov.

Keď Victor oznámil polícii, čo sa mu stalo, nechceli mu veriť a keďže okrem škrabancov neutrpel vážnejšie zranenia, prípadom sa veľmi zaoberať nechceli. 

Festival nadväzuje na tradície pôvodných obyvateľov Južnej Ameriky, ktorí vždy počas augusta obetovali Matke Zemi, aby ju uspokojili, rôzne zvieratá či plodiny, pričom v dávnejších dobách boli súčasťou rituálu aj ľudské obete.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti