Francúzsko prestalo s pátraním po telách obetí havarovaného airbusu

Z miesta tragédie.
Záchranári pracujú na mieste havárie dopravného lietadla A320. Zdroj: TASR

Pátranie po telách je skončené, ale pokračuje sa v hľadaní osobných predmetov obetí.

Špecializované tímy dnes ukončili pátranie po telách obetí havárie lietadla Airbus A320 spoločnosti Germanwings, ktoré 24. marca narazilo do horského masívu vo francúzskych Alpách, pričom zahynulo všetkých 150 ľudí na palube. Agentúru Reuters o tom dnes informovala hovorkyňa departementu Alpes-de-Haute-Provence.

Pátranie po telách je skončené, ale pokračuje sa v hľadaní osobných predmetov obetí, spresnila. Dodala, že spoločnosť Lufthansa, pod ktorú patria aj Germanwings, najala špecializovanú firmu, aby sa postarala o odstránenie úlomkov lietadla z miesta pádu. Na proces bude dohliadať príslušná prokuratúra a ďalší odborník bude dbať na rešpektovanie ekologických štandardov.

Zdroj: TASR

S odstraňovaním roztrieštených kusov trupu lietadla sa začne na budúci týždeň. Celá operácia by mohla trvať až dva mesiace, uviedol dnes jej veliteľ, generál žandarmérie David Galtier. Pokračuje aj identifikácia obetí, a to na základe analýzy asi 150 vzoriek DNA odobratých na miest leteckého nešťastia.

Francúzske úrady dnes opäť upozornili, že analýza bude trvať niekoľko týždňov, pričom zdôraznili, že počet odobratých vzoriek ešte nemusí znamenať, že sa našli telesné pozostatky všetkých 150 obetí. Prisľúbili však, že keď sa nájde zhoda medzi vzorkami odobratými na mieste nešťastia a vzorkami DNA získanými od príbuzných, pozostalí budú o tom okamžite informovaní.

MARSEILLE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.