Zahraničné

Ďalšie záhadné letecké nešťastie v Malajzii. Zahynul aj exminister

Nehoda vrtulnika, ilustracka.
Nehoda vrtulnika, ilustracka. Zdroj: TASR/AP

Stroj sa zrútil po tom, ako explodoval počas letu nad kaučukovníkovými plantážami.

Zdá sa, že letecké nehody v Malajzii pokračujú. Po zmiznutí a údajnom zostrelení dopravných lietadiel je tu ďalšie letecké nešťastie, ktoré sa týka tejto ázijskej krajiny.

Celkovo šesť ľudí zahynulo pri páde vrtuľníka, ku ktorému došlo v sobotu pri malajzijskom meste Semenyih v štáte Selangor. Stroj sa zrútil po tom, ako explodoval počas letu nad kaučukovníkovými plantážami.

Miestne úrady potvrdili, že medzi obeťami sa nachádza aj člen malajzijského parlamentu a bývalý minister vedy, technológií a inovácií Jamaluddin Jarjis, ktorý bol v rokoch 2009-12 veľvyslancom v USA, píše agentúra RIA Novosti.

Na palube súkromného vrtuľníka sa okrem šiestich obetí nenachádzali nijaké ďalšie osoby. Medzi mŕtvymi je aj osobný tajomník úradu malajzijského premiéra a iný vysoko postavený vládny činiteľ. Príčiny nešťastia neboli bezprostredne známe. 

Stroj smeroval z mesta Kuantan do mesta Subang a podľa výpovedí svedkov havaroval v hustom daždi. Telesné pozostatky všetkých obetí previezli do nemocnice v Kuala Lumpure. Vyšetrovanie bude pokračovať v nasledujúcich dňoch.

KUALA LUMPUR/TASR, iý

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.