Tragická nehoda pri hranici so Slovenskom: O život prišli traja ľudia, v aute sa viezli aj deti

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

K dopravnej nehode s troma obeťami na životoch došlo v sobotu dopoludnia na rakúskej diaľnici A6 neďaleko hraničného priechodu Kittsee-Jarovce, keď sa vodič dodávky vezúci približne 20 migrantov pokúšal vyhnúť policajnej kontrole v Rakúsku. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na políciu. Vozidlo sa pri unikaní prevrátilo a zahynula jedna žena a dvaja muži, dodal policajný hovorca.

Polícia podľa verejnoprávnej stanice ORF potvrdila, že havarovanú dodávku vezúcu vyše 20 ľudí vrátane niekoľkých detí viedol prevádzač. Sedem ľudí utrpelo vážne zranenia a previezli ich do okolitých nemocníc.

Prečítajte si tiež:

​Vodič nezastavil na nariadenej kontrole, namiesto toho prudko zrýchlil a chcel utiecť smerom do Rakúska. Stratil pritom zrejme kontrolu nad vozidlom, ktoré sa prevrátilo pri výjazde z diaľnice A6, ktorá spája Slovensko s rakúskou diaľničnou sieťou.

Na mieste zasahovali záchranné zložky s piatimi vrtuľníkmi, ako aj polícia s dronom. Predpokladaného prevádzača, podľa rakúskeho denníka Kronen Zeitung muža ruskej štátnej príslušnosti, policajti zadržali, pričom pátrali po viacerých osobách, ktoré z miesta nehody ušli.

„Dnešná tragická smrť troch ľudí pri hraničnom priechode Kittsee-Jarovce znova ukazuje surovosť a bezohľadnosť prevádzačskej mafie,“ uviedol vo vyhlásení rakúsky minister vnútra Gerhard Karner.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti