Chaos na chorvátskych diaľniciach. Na ceste k moru sa tvorili obrovské kolóny

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Premávka na dôležitých cestách na dovolenku k vytúženému chorvátskemu moru sa v sobotu (13.8.) počas celého dňa komplikovala. Veľké zdržanie hlásili Chorváti pri turistických centrách, trajektových prístavoch a aj na niektorých hraničných priechodoch, informoval o tom chorvátsky autoklub (HAK).

Najvyťaženejšia bola diaľnica A1 v úseku Záhreb - Split - Ploče. Táto trasa vedie z hlavného mesta na jadranské pobrežie, kam mierilo veľké množstvo turistov. Najdlhšia kolóna dosahovala až 17 kilometrov. O niečo kratšia 14-kilometrová kolóna sa vytvorila medzi tunelom Sveti Rok a letoviskom Maslenica smerom na Dubrovník.

Prečítajte si tiež:

Kolóny sa tvorili prakticky po celej trase zo Záhrebu do Dubrovníka. Dopravné zápchy boli predovšetkým medzi Záhrebom a Zadarom a Šibenikom.

Medzi Šibenikom a Dubrovníkom bola situácia lepšia. Jazda z Omišu do Splitu trvala minimálne tri hodiny, píše chorvátsky web index.hr. To isté bolo okolo Makarskej riviéry.

Dopravnú situáciu komplikovalo aj zlé počasie. Napríklad v Dalmácii popoludní udrela búrka. Prudký dážď dopravné zápchy ešte viac zhoršoval.

V Chorvátsku otvorili dlho očakávaný most, ktorý uľahčí cestu k Jadranu. Pozrite si archívnu reportáž.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti