Nedeľná bohoslužba v egyptskej Gíze sa skončila katastrofou. V plameňoch zahynulo viac ako 40 veriacich

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Nedeľná bohoslužba v egyptskej Gíze sa skončila katastrofou. Po skrate elektriny vypukol v kostole veľký požiar. V plameňoch zahynulo viac ako 40 veriacich.

Oheň zachvátil svätostánok približne o deviatej ráno. V husto zaľudnenej štvrti prišlo na rannú omšu asi päťtisíc koptských kresťanov.

Podľa predbežných výsledkov vyšetrovania ministerstva vnútra vypukol požiar v klimatizačnom zariadení na druhom poschodí kostola.

Živel zablokoval vchod, kde vznikla tlačenica. Veriaci nemali kam ujsť z horiaceho pekla. Keď hasiči dostali oheň pod kontrolu, čakal ich hrôzostrašný pohľad

Prečítajte si tiež:

"Z horného poschodia vynášali množstvo tiel. Udusili sa, alebo zhoreli. Niektorí ľudia ani nevedia, či medzi mŕtvymi nie sú aj ich synovia alebo dcéry," uviedol svedok.

Miesto tragédie a neďalekú nemocnicu navštívil politické špičky. S rôznym stupňom popálenín tam ošetrujú desiatky ranených.

"Dúfam, že do niekoľkých hodín sa stav niektorých pacientov zlepší natoľko, že ich prepustia," povedal Chalíd Abdel-Ghafár, egyptský minister zdravotníctva.

Požiar v Gíze patrí medzi najtragickejšie v Afrike za posledných desať rokov. Pre koptskú cirkev ide o ďalšiu ťažkú skúšku. V minulosti sa jej veriaci stali terčmi viacerých teroristických útokov zo strany islamistických skupín.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti