Zahraničné

Konské mäso predával ako drahšie hovädzie. Za podvod dostal 2,5 roka

červené mäso
Zdroj: Shutterstock.com

Škandál vyšiel najavo v roku 2013.

Na 30 mesiacov väzenia odsúdil dnes holandský súd šéfa miestnej firmy na spracovanie mäsa, strojcu rozsiahleho podvodu, ktorý po tonách predával konské mäso ako drahšie hovädzie. Škandál vyšiel najavo v roku 2013.

Súd v metropole provincie Severné Brabantsko, meste 's-Hertogenbosch, dnes rozhodol, že Willy Selten svojím podvodom oklamal spoločnosti a spotrebiteľov, ktorí si tak nechtiac kúpili hovädzie zmiešané s konským mäsom namiesto čistého hovädzieho.

V písomnom zdôvodnení rozsudku súd uviedol, že Selten, ktorého dve spoločnosti vyhlásili v roku 2013 bankrot, predával mäso aj zahraničným firmám, čím "prispel k negatívnemu obrazu holandského mäsopriemyslu a poškodil záujmy tohto sektora", informuje agentúra AP.

Prokurátori nazvali Seltena, ktorý v rokoch 2011 a 2012 predal ako hovädzie vyše 330.000 kilogramov lacného konského mäsa, "majstrom dezinformácií" a žiadali preňho päťročný trest väzenia. Sudcovia však uviedli, že sa rozhodli pre nižší trest, pretože sa obžalobe nepodarilo všetky obvinenia preukázať.

HAAG/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.