Tragédia na leteckom dni v českom Chebe. Lietadlo narazilo do domu, pilot neprežil

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Obrovská tragédia poznačila letecký deň v českom Chebe. Pilot s historickým lietadlom z 2. svetovej vojny narazil do domu, zraneniam na mieste podľahol. Akciu po nehode ukončili, informuje portál tn.cz.

„Na letisku sa stala nehoda. Akcia bola v súlade s núdzovým plánom ukončená. Na mieste sú všetky záchranné zložky, ktoré situáciu riešia. Tragická nehoda sa stala za areálom letiska,“ uviedli usporiadatelia na sociálnej sieti.

Približne o pol štvrtej lietadlo začalo z ničoho nič padať a narazilo do domu. Pilot zraneniam na mieste podľahol. Ďalšia osoba utrpela ľahšie zranenia, ktoré si však nevyžiadali prevoz do nemocnice. Záchranári ju ošetrili na mieste.

Prečítajte si tiež:

Záchranári priblížili, že na miesto boli vyslané dve vozidlá rýchlej zdravotníckej pomoci, jedno vozidlo RV a letecká záchranná služba Plzeň. Podľa policajnej hovorkyne Markéty Janovskej je komunikácia v mieste nehody uzavretá. Na mieste stále zasahujú všetky zložky IZS.

Okolnosti a príčina nehody sú predmetom vyšetrovania. Polícia na sociálnej sieti uviedla, že lietadlo sa zrútilo v časti Podhrad.

Ako uvádza ČT24, väčšina návštevníkov priestor letiska po nehode opustila.

Historické lietadlo typu Hawker Hurricane Mk. IV bolo posledný letu-schopný stroj svojho druhu na svete. Minulý rok ho mohli vidieť nadšenci lietania aj na leteckých dňoch SIAF.

Celkovo vyrobili týchto lietadiel viac ako 14,5 tisíc kusov. Do nedele ich bolo schopných vzletieť iba 15, len jedno vo verzii Mk. IV.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti