Našli 14-ročné dievča, ktoré ušlo so strýkom - milencom

Zneužívanie detí- ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Prokuratúra v Brandenbursku vedie voči strýkovi Josephine vyšetrovanie pre podozrenie zo sexuálneho zneužívania dieťaťa.

Nemecké dievča nezvestné od začiatku marca našli dnes v južnom Francúzsku. Tamojší policajti zastavili 14-ročnú Josephine pri kontrole neďaleko kempingu v pobrežnej obci Valras-Plage spolu s jej 47-ročným strýkom, ktorý s ňou údajne udržiava ľúbostný pomer, informovala agentúra DPA.

Dievča previezli na "bezpečné miesto" a jeho rodičia z obce Schildow pri Berlíne ihneď odcestovali do Francúzska, aby si tam Josephine vyzdvihli, uviedla francúzska polícia. K strýkovi sa nevyjadrila.

Nemecká polícia vyhlásila po Josephine celoeurópske pátranie. O nájdení dvojice v južnom Francúzsku ju upovedomili dnes dopoludnia. "Ale nevieme, ako si kolegovia oboch všimli," uviedla hovorkyňa polície v Brandenbursku. Podľa jej slov francúzski policajti zadržali tiež vozidlo a obytný príves, ktorými dvojica cestovala.

Prokuratúra v Brandenbursku vedie voči strýkovi Josephine vyšetrovanie pre podozrenie zo sexuálneho zneužívania dieťaťa. Vychádza pritom z výpovede svedkyne, podľa ktorej sa ľúbostný vzťah oboch začal, ešte keď malo dievča 13 rokov.

FRANCÚZSKO/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti