Zahraničné

Našli 14-ročné dievča, ktoré ušlo so strýkom - milencom

Zneužívanie detí- ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Prokuratúra v Brandenbursku vedie voči strýkovi Josephine vyšetrovanie pre podozrenie zo sexuálneho zneužívania dieťaťa.

Nemecké dievča nezvestné od začiatku marca našli dnes v južnom Francúzsku. Tamojší policajti zastavili 14-ročnú Josephine pri kontrole neďaleko kempingu v pobrežnej obci Valras-Plage spolu s jej 47-ročným strýkom, ktorý s ňou údajne udržiava ľúbostný pomer, informovala agentúra DPA.

Dievča previezli na "bezpečné miesto" a jeho rodičia z obce Schildow pri Berlíne ihneď odcestovali do Francúzska, aby si tam Josephine vyzdvihli, uviedla francúzska polícia. K strýkovi sa nevyjadrila.

Nemecká polícia vyhlásila po Josephine celoeurópske pátranie. O nájdení dvojice v južnom Francúzsku ju upovedomili dnes dopoludnia. "Ale nevieme, ako si kolegovia oboch všimli," uviedla hovorkyňa polície v Brandenbursku. Podľa jej slov francúzski policajti zadržali tiež vozidlo a obytný príves, ktorými dvojica cestovala.

Prokuratúra v Brandenbursku vedie voči strýkovi Josephine vyšetrovanie pre podozrenie zo sexuálneho zneužívania dieťaťa. Vychádza pritom z výpovede svedkyne, podľa ktorej sa ľúbostný vzťah oboch začal, ešte keď malo dievča 13 rokov.

FRANCÚZSKO/ TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Útok na námorné veliteľstvo na Kryme si vyžiadal desiatky zranených a niekoľko obetí, tvrdí Ukrajina.

Medzi nimi boli aj vysokopostavení ruskí námorní velitelia. Išlo o budovu veliteľstva ruskej Čiernomorskej flotily v meste Sevastopol. K útoku došlo počas stretnutia ruského námorného vedenia v piatok (22. 9.).

Krátka správa

Požiar továrne na Taiwane si vyžiadal najmenej 5 mŕtvych a viac ako 100 zranených.

Oheň v továrni na výrobu golfových loptičiek na juhu Taiwanu sprevádzali výbuchy. Päť ľudí je stále nezvestných. Medzi mŕtvymi sú aj traja hasiči. Nezvestní sú štyria robotníci a jeden hasič.