Bostonský útočník je vinný vo všetkých bodoch obžaloby

Boston2.jpg
Zdroj: TASR

Carnajev si vypočul rozsudok s pohľadom skloneným dolu k stolu obhajoby.

Dvadsaťjedenročný bývalý študent Džochar Carnajev bol uznaný vinným vo všetkých 30 bodoch obžaloby v prípade bombového útoku na bostonský maratón, pri ktorom 15. apríla 2013 zahynuli traja ľudia a 264 ďalších utrpelo zranenia. Po ostro sledovanom procese to dnes oznámila porota federálneho súdu v Bostone.

Tá istá porota, ktorá zvažovala Carnajevovu vinu vyše 11 hodín, teraz bude rozhodovať, či ho odsúdia na smrť alebo na doživotné väzenie bez možnosti predčasného prepustenia. Ešte predtým ju však čaká druhé kolo svedeckých výpovedí. Informovali o tom svetové agentúry.

Zdroj: TASR

Carnajev si vypočul rozsudok s pohľadom skloneným dolu k stolu obhajoby. Obhajoba na začiatku procesu pripustila Džocharovu vinu, ale snažila sa dokázať, že hlavným organizátorom bostonského útoku bol jeho zastrelený brat Tamerlan.

Prokuratúra Džochara Carnajeva obvinila, že spolu s bratom Tamerlanom umiestnil dve bomby vyrobené z tlakových hrncov v blízkosti cieľovej rovinky slávneho bostonského maratónu. Išlo o najkrvavejší teroristický útok v Spojených štátoch od 11. septembra 2001. Desiatky zo zranených utrpeli trvalé následky.

Vtedy 19-ročného Džochara zatkli štyri dni po útoku na maratón ťažko zraneného na predmestí Bostonu, o sedem rokov starší Tamerlan prišiel o život deň predtým pri prestrelke s políciou. Bratia pochádzali z čečenskej rodiny žijúcej v USA.

BOSTON/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti