Zahraničné

Na súde v Miláne sa strieľalo. Zomrel sudca a advokát

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Obeťami strieľajúceho muža je sudca a advokát.

Podľa najnovších informácií po streľbe v justičnom paláci v Miláne zomreli štyria ľudia. Informuje portál arinews.it.

Obeťami útočníka, ktorého identifikovali ako Claudia Giardiello - obvineného z bankrotu, je sudca Fernando Ciampi a advokát strelcu Lorenzo Alberto Claris Appiani

Neskôr na následky zranení zomrel v nemocnici Giorgio Grass a muž, ktorý dostal infarkt v dôsledku streľby.

Útočníka, ktorý sa snažil ujsť na motorke, neskôr polícia chytila.

Prokurátor Edmondo Bruti Liberati pre agentúru AP povedal, že podozrivý najprv vystrelil na svojho advokáta a ďalšieho spoluobvineného v tej istej kauze, pričom oboch zabil. Ďalšieho spoluobvineného postrelil. Potom údajne zišiel o poschodie nižšie, kde zastrelil sudcu. Podľa prokurátora však nie je jasné, či bol medzi páchateľom a zastreleným sudcom nejaký vzťah.

Streľba na milánskom súde okamžite vyvolala otázky, ako mohol účastník trestného konania prísť na súdne pojednávanie ozbrojený, keď aj bežní návštevníci musia pred vstupom do budovy, pripomínajúcej pevnosť, prejsť cez detektory kovu. Tie sa nachádzajú pri štyroch hlavných vchodoch, avšak zamestnancov súdu do budovy bežne púšťajú len na základe preukázania sa úradnou identifikačnou kartou.

Zamestnanci, ktorí po streľbe z budovy súdu vychádzali, naznačovali, že strelec sa kontrole detektorom kovu mohol vyhnúť tak, že išiel v sprievode svojho advokáta.


MILANO/TASR, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.