Zahraničné

Tvrdila, že je sesternicou obete z lietadla Germanwings, aby lietala zadarmo

Zamestnankyne nemeckej spoločnosti Germanwings kladú sviečky a kvety  pred sídlom leteckej spoločnosti Germanwings.
Zamestnankyne nemeckej spoločnosti Germanwings kladú sviečky a kvety pred sídlom leteckej spoločnosti Germanwings.. Zdroj: TASR

Do Álp letela zadarmo dvakrát a dokonca so sebou zobrala tri ďalšie nemenované osoby

Nemka predstierala príbuznosť s obeťou leteckého nešťastia stroja spoločnosti Germanwings, aby využila lety zadarmo na miesto tragédie do francúzskych Álp. Napísala to dnes agentúra DPA s odvolaním sa na leteckú spoločnosť Lufthansa.

Príživníčka predstierala, že je sesternicou učiteľky, ktorá bola jednou zo 150 obetí havárie Airbusu A320, ktorý smeroval z Barcelony do Düsseldorfu. Napísal to nemecký denník Halterner Zeitung, ktorý citoval otca zosnulej učiteľky. Pri leteckom nešťastí zahynulo 16 žiakov a dvaja učitelia zo strednej školy v nemeckom Halterne.

Nízkonákladová spoločnosť Germanwings zo skupiny Lufthansa poskytla smútiacim pozostalým bezplatné lety na miesto tragédie vo francúzskych Alpách, kde podľa nemeckých i francúzskych vyšetrovateľov druhý kopilot tohto lietadla 24. marca zámerne nasmeroval stroj do horského masívu a okrem seba zabil 149 ľudí.

"Lufthansa je o tomto incidente informovaná," uviedol hovorca aerolínií s tým, že právnici Lufthansy preverujú, či je v ich kompetencii túto ženu žalovať. K záležitosti sa bližšie nevyjadril.

Prípadom sa už začala zaoberať aj polícia v meste Höxter v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko s tým, že koná na základe sťažnosti zo strany Lufthansy.

Podľa otca zosnulej učiteľky letela falošná sesternica, ktorá obeť ani nepoznala, ani nebola jej príbuznou, do Álp zadarmo dvakrát a dokonca so sebou zobrala tri ďalšie nemenované osoby, napísal denník.
Príživníčka mala tiež využiť odbornú pomoc ponúkanú ostatným pozostalým.

NEMECKO/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.