Zahraničné

Iba deväťročné dievčatko sa pokúsilo o samovraždu

Obesenie
Zdroj: Shutterstock.com

Školáčka sa chcela obesiť.

Len deväťročné dievčatko sa v stredu večer pokúsilo spáchať samovraždu. Prípad sa stal v Jinoniciach v Prahe. Školáčka sa údajne skúsila obesiť. Vzhľadom k jej veku sa polícia nechce k prípadu veľmi vyjadrovať, informuje tn.cz. "Výjazd bol v stredu po 19. hodine do Jinonice. Bolo to hlásené ako zranenie," uviedol pre TN.cz zdroj, ktorý bol oboznámený s prípadom.

Opatrná bola aj hovorkyňa českých záchranárov Jiřina Ernestová. Tá webu blesk.cz potvrdila, že prípad zaznamenali, ale vzhľadom k jeho citlivosti nebudú uvádzať žiadne podrobnejšie informácie.

Malá Jindřiška vraj odišla z domu v stredu popoludní. Podľa blesk.cz bola dokonca chvíľu v policajnej pátračke. Šikanovanie v škole bolo vraj ako motív pokusu o samovraždu vylúčené.

Podľa psychológov podobné správanie nie je ojedinelé, avšak k samotnému pokusu o čin dosť často nedôjde, pretože u dieťaťa často ťažká situácia (hoci len zdanlivo) prejde. To, že v tomto prípade k pokusu došlo môže značiť, že dieťaťu bolo ublížené v skutočne veľkej miere.

PRAHA/tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.