Ďalšie explózie a požiare na Kryme. Evakuujú miestnych obyvateľov

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Na severe Ruskom anektovaného Krymského polostrova došlo v utorok (16. 8.) ráno k výbuchu a požiaru v sklade s muníciou, informoval vo svojom on-line spravodajstve britský denník The Guardian. 

Podľa ďalších správ miestnych médií ide o sklad ruskej armády v katastri obce Majske neďaleko mesta Džankoj na severe polostrova. 

Ruské ministerstvo obrany vo svojom vyhlásení oznámilo, že vo vojenskom sklade zbraní pri obci Majske v okrese Džankoj vypukol požiar, ktorý následne spôsobil explóziu skladovanej munície. 

Ruská štátna agentúra TASS podľa Guardianu uviedla, že Ruskom vymenovaný šéf administrácie Krymu Sergej Axionov sa presunul do Majského, odkiaľ medzičasom hlásia najmenej dvoch zranených. Okolie miesta výbuchov úrady uzavreli a začali evakuovať miestnych obyvateľov. 

Prečítajte si tiež:

​Spravodajský web Kryminform píše, že na Kryme sa odohrali dva incidenty – okrem výbuchov v muničnom sklade v obci Majske hlásia z Krymu aj požiar v elektrickej rozvodni v meste Džankoj, ktoré sa nachádza asi 25 kilometrov od Majského. 

Ruská služba britskej stanice BBC s odvolaním sa na ruské ministerstvo doplnila, že v dôsledku výbuchov boli poškodené aj viaceré civilné objekty: elektrické vedenie, železničná trať a niekoľko budov slúžiacich na bývanie.

K podobnej sérii výbuchov došlo na Kryme aj 9. augusta na leteckej základni Saki pri obci Novofedorivka. Podľa oficiálnych údajov jeden človek prišiel o život a 14 ďalších bolo zranených. Ministerstvo obrany Ruskej federácie označilo za príčinu výbuchov náhodné odpálenie munície.

Dym stúpa aj z leteckej základne 

Z ruskej leteckej základne pri Simferopole v centrálnej časti Krymu po explóziách stúpa dym, píše ruský denník Kommersant s odvolaním sa na svedkov. Úrady podľa zdrojov denníka preverujú, či nešlo o útok malého bezpilotného lietadla. Oficiálni predstavitelia sa zatiaľ nevyjadrili.

Ukrajina oficiálne nepotvrdila ani nevyvrátila zodpovednosť za výbuchy, ku ktorým došlo na Krymskom polostrove anektovanom Ruskom, informoval britský denník The Guardian. 

Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak dnes po výbuchoch v statuse zverejnenom na aplikácii Twitter napísal, že okupácia Krymu Rusmi má za následok aj výbuchy skladov a vysoké riziko smrti pre votrelcov a zlodejov.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti