Zahraničné

Toto dievčatko sedí každý deň pred kamerou a rozpráva sa s pedofilmi

19_VIRTUALNE_DIEVCAweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

V momente ako s ňou nadviažete kontakt, polícia sa vás bude snažiť vystopovať.

Vyzerá aj rozpráva ako skutočné dievčatko, no v skutočnosti však existuje iba virtuálne. Vymyslené dieťa je však dôležitým nástrojom v boji proti pedofilom. Volá sa Sweetie a má desať rokov.

Sweetie vyzerá a aj znie na nerozoznanie od živého dievčaťa. Každý deň sedí pred kamerou a rozpráva sa s mužmi. Odhadom stovky, možno až tisíce detí prevažne z juhovýchodnej Ázie, ktoré vyzerajú ako Sweetie pózujú za peniaze pedofilom pred webovou kamerou.

"Odhalili sme jednu stránku, kde klienti uvádzali aj požadovaný vek dieťaťa. Neraz sme sa stretli s tým, že mali záujem o deti mladšie ako rok," hovorí zamestnanec americkej NSA Greg Virgin.

Sweetie ale na rozdiel od ostatných detí nie je reálna, ale iba virtuálna. "Som počítačový mode," hovorí.

Virtuálne dievčatko stvoril pred vyše rokom Hans a jeho kolegovia z organizácie na ochranu detí z Holandska. Slúži ako akási virtuálna pasca na pedofilov. V momente ako s ňou ktokoľvek nadviaže kontakt, polícia sa ho snaží vystopovať.

"Za prvých desať týždňov našej existencie prilákala Sweetie viac ako 20-tisíc ľudí, najmä mužov, ktorí ju žiadali o sexuálne služby," hovorí tvorca virtuálneho dievčatka Hans Guijt. Pedofili sú však podľa expertov prezieraví a je ich čoraz ťažšie vystopovať. Využívajú rôzne technické nástroje na šifrovanie, anonymný prístup na internet a s takými si neporadí ani vymyslené dievča.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti