Chuck Norris je oproti Kimovcom amatér. Toto všetko dokázali

Severokórejský líder Kim Čong-un
Severokórejský líder Kim Čong-un Zdroj: TASR/AP

Kim Čong-un už ako trojročný dokázal šoférovať auto a v deviatich rokoch vyhral jachtárske preteky.

Učiteľom v Severnej Kórei sa dostal do rúk nový manuál, v ktorom sa píše o ich vodcovi Kim Čong-unovi ako o zázračnom dieťati. Podľa juhokórejskej televízie YTN príručka putovala do všetkých základných a stredných škôl, aby sa stala súčasťou učebných osnov pre tento školský rok.

Zázračné dieťa

Severokórejské deti sa tak teraz musia učiť o tom, ako ich vodca je skúsený umelec, či hudobný skladateľ. Dokonca už ako trojročný dokázal šoférovať auto a v deviatich rokoch vyhral jachtárske preteky, napísal denník The Daily Telegraph.

„V deviatich rokoch Kim Čong-un pretekal s riaditeľom zahraničnej jachtárskej firmy, ktorý bol v tej dobe v Severnej Kórei na návšteve," tvrdí príručka s tým, že Kim oproti očakávaniam v závode zvíťazil.

Podľa japonského experta na severokórejské záležitosti Tošimica Šigemuru to naznačuje, že severokórejský vodca nemá úplnú podporu ľudu a vláda pod jeho vedením je stále nestabilná.

Aký otec, taký syn

Jeho otec Kim Čong-il zas na druhom stupni základnej školy v Pchjongjangu opravoval a karhal učiteľa za chyby pri výklade dejín, píše sa v jeho oficiálnom životopise.

Počas štúdií na univerzite za tri roky vraj napísal 1 500 kníh a iba za dva roky zložil šesť opier, ktoré sú „lepšie ako ktorékoľvek iné diela v histórii hudby".

Rovnako famózne si údajne počínal ako filmový scenárista a producent, ale aj ako športovec.

Golfovú palicu vzal prvýkrát do ruky v roku 1994 a na osemnásť jamkovom ihrisku zaznamenal jedenásťkrát odpal priamo do jamky. So svojím výkonom bol natoľko spokojný, že vzápätí oznámil ukončenie svojej golfové kariéry, napísal denník The Daily Telegraph.

Čerešničkou na torte bola jeho schopnosť meniť počasie pomocou mysle.

PCHJONJANG/tvnoviny.sk, mm, telegrapf.co.uk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti