Zahraničné

Francúzska polícia vyšetruje smrť troch detí. Podozrivým je matka

Francúzska polícia.
Francúzska polícia. Zdroj: TASR/AP

Nešťastie pravdepodobne vyvolala rodinná hádka.

Tri deti zomreli, otec je zranený a matka v šoku po rodinnej dráme, ktorá sa stala v malej dedinke na severovýchode Francúzska. Štvrté dieťa sobotňajšiu tragédiu prežilo a momentálne sa oň starajú psychológovia, matku vypočúva polícia.

Francúzsky prokurátor Dominique Alzeari pre miestny denník Dernieres Nouvelles d'Alsace (DNA) povedal, že prvé dôkazy "naznačujú, že páchateľom je matka". Nešťastie pravdepodobne vyvolala rodinná hádka, domnieva sa podľa neho polícia.

"Po príjazde do domu sme na mieste činu našli matku v šoku a zraneného otca, dieťa bolo u susedov," uviedol Alzeari s tým, že otca hospitalizovali. Ku tragédii došlo v sobotu približne napoludnie.

Vek detí vyšetrovatelia nekonkretizovali, prokurátor Alzeari ale prezradil, že všetky mali menej ako 15 rokov.

Noviny citovali nemenovaný zdroj z prostredia vyšetrovania, podľa ktorého mali byť smrteľné rany spôsobené ostrými predmetmi. Zodpovedné miesta potvrdili, že vyšetrujú zabitie troch neplnoletých.

"Telá detí sme ešte neprehliadli," povedal Alzeari. "S forenznými analýzami sa iba začalo, celé vyšetrovanie bude dlhodobý a komplexný proces." Na miesto nešťastia vycestovali lekári a psychológovia.

"Naša dedina prežíva hlboké utrpenie a je v šoku," povedal tamojší starosta Bernard Juchs, ktorého citovala agentúra DPA.

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.