Ukrajina hlási ruské útoky na Odeskú oblasť. Ostreľovali rekreačné stredisko

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Ruské jednotky podnikli v noci na stredu raketové útoky na Odeskú oblasť ležiacu na pobreží Čierneho mora na juhozápade Ukrajiny, informuje britský denník The Guardian. 

Hovorca odeskej oblastnej správy Serhij Bratčuk uviedol, že ruské sily vystrelili niekoľko rakiet, pričom zranenia utrpeli najmenej traja ľudia. 

Prečítajte si tiež:

​Ukrajinské ozbrojené sily vo vyhlásení informovali, že rakety odpálené z ruských strategických lietadiel Tu-22M3 spôsobili v Odeskej oblasti požiar v rekreačnom stredisku na ploche viac ako 600 štvorcových metrov, ktorý zasiahol i niekoľko súkromných budov. 

Bratčuk na sociálnej sieti Telegram spresnil, že škody spôsobili dve nepriateľské rakety. 

Rusi vypália 60-tisíc granátov denne

Dve ruské rakety v noci zasiahli aj budovu univerzity v meste Mykolajiv. K zraneniam však nedošlo. 

Ruské delostrelectvo útočilo v noci aj na Charkov a viaceré miesta v oblasti. Poškodilo údajne obytné budovy a civilnú infraštruktúru. Z oblasti nehlásili žiadne obete.

Vrchný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj v stredu pripustil, že ruské vojská pokračujú v postupe po celej frontovej línii v Donbase, avšak Ukrajinci majú podľa neho situáciu pod kontrolou, informuje CNN. 

Podľa Zalužného Rusi uskutočňujú denne 700 až 800 delostreleckých útokov a celkovo pri tom vypália 40 000 až 60 000 delostreleckých granátov. Podľa CNN tieto počty korešpondujú s odhadmi západných analytikov. Počas júla bola intenzita ruského ostreľovania nižšia.

Prečítajte si tiež:

​Video zo Záporožskej elektrárne:


      

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti