Zahraničné

Láska ako z rozprávky: Pár sa zosobášil 75 rokov od prvého bozku

George Raynes a Carol Harris sa vzali 75 rokov po prvom bozku
Zdroj: huffingtonpost.com

Roky žili úplne iné životy, až sa zase stretli a zamilovali do seba.

Kanaďania George Raynes a Carol Harris sa zosobášili po 75 rokoch od momentu, keď si dali prvú pusu. Obaja majú 83 rokov a poznajú sa od roku 1936, keď spolu hrali v školskej hre Sleeping Beauty, ktorá bola spracovaním príbehu o spiacej Šípkovej Ruženke. V tom čase však ešte netušili, že táto hra bude pre ich životy dôležitá.

Raynes pre portál CBC News povedal, že jeho úlohou v hre nebolo pobozkať Harris, no keďže bol nezbedný, dal jej poriadny bozk. "Ona vyskočila ako vyplašená srnka, poznáte to... Takže bola prvým dievčaťom, ktoré som pobozkal," dokončil čerstvý ženáč.

Zdroj: huffingtonpost.com

George sa po strednej škole odsťahoval do Toronta, oženil sa a založil si rodinu. Stále však zostal v kontakte s Carol, ktorá sa nikdy nevydala. "Bolo obdobie, keď som si myslela, že zostanem navždy sama. Keď máte 80 a ste stále osamote, začnete veriť tomu, že to takto bude až do vášho odchodu," opísala svoje pocity Carol.

V júni, niekoľko mesiacov po tom, ako zomrela Raynesova prvá manželka, sa dôchodca vrátil späť do rodného mesta Saint John, aby si ho ešte posledný raz popozeral a pospomínal na staré časy. Počas návštevy sa však stretol so svojou dávnou kamarátkou. Znova sa z nich stali priatelia a ich vzťah čoskoro prerástol do niečoho hlbšieho.

Carol vraj od Georgea dostala návrh, ktorý sa nedal odmietnuť. Raynes ju požiadal o ruku v reštaurácii v Ontáriu a ona s návrhom okamžite súhlasila. Zosobášili sa v sobotu v meste, kde spolu vyrastali. Georgeov syn Peter dokonca šiel svojmu otcovi za svedka.

Zdroj: huffingtonpost.com

"Pripomenul mi, že sme spolu strávili pekné chvíle a že sme vždy boli dobrými kamarátmi, tak prečo by sme nemohli stráviť zvyšok našich životov spolu," povedala Harris pre CBC News.

"To, že sa dvaja ľudia rozhodnú zostať spolu po zvyšok života, je čím ďalej tým vzácnejšie. Pre nás to bolo ako rozprávka. Nakoniec som našla svojho princa," povedala Carol magazínu People. "Ako kráska a zviera," dodal so smiechom George.

OTTAWA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.