Zahraničné

Muž si neumýva auto. Vytvára na ňom krásne kresby

Pomáha si vatovými tyčinkami.
Zdroj: Facebook

Muž z Norfolku vytvára krásne kresby.

Väčšina ľudí si svoje auto pravidelne umyje alebo ho zavezie do autoumyvárne. Niektorí ho však zanedbávajú a častokrát si na karosérii nájdu odkaz: "Umy ma!" Rovnako si auto neumýva ani Rick Minns z Norfolku.

Zdroj: Facebook

Špinavú dodávku využíva ako maliarske plátno. Na svojom aute vytvoril už niekoľko nádherných obrazov ako zimnú krajinu, deti hrajúce sa v snehu či vojnovú loď. 

"Hovorím tomu grafilthy a hrozne ma to baví. Pôvodne to mala byť len recesia. Môj zamestnávateľ by bol pochopiteľne radšej, keby som dodávku častejšie umýval, ale toto je podľa mňa lepšie, než ako by som mal jazdiť v nudnom a špinavom aute," hovorí 39-ročný muž. Pracuje pre istý veľkoobchod s kvetinami a navštevuje výtvarné kurzy pre dospelých.

Zdroj: Facebook

Najskôr začal dodávku skrášľovať bruškami prstov. "Lepšie sú však vatové tyčinky. S ich pomocou môžem vytvárať omnoho detailnejšie a prepracovanejšie kresby," vysvetľuje.

Zdroj: Facebook

Namaľovať taký obraz mu zaberie tak 10 minút. Vždy po niekoľkých dňoch maľbu zotrie a potom čaká, až bude dodávka opäť dostatočne špinavá. "Je to trochu frustrujúce. Našťastie veľa jazdím po dedinských cestách, takže to netrvá až tak dlho," smeje sa talentovaný otec troch detí.

Zdroj: Facebook

NORFOLK/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.