Pri ruskom útoku na Charkov zahynulo šesť ľudí. Neodpustíme im to a pomstíme sa, vyhlásil Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: AP Photo/Andrew Kravchenko

Ako "podlý a cynický" odsúdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj útok ruských okupačných síl, pri ktorom zahynulo v stredu v ukrajinskom meste Charkov najmenej šesť ľudí a ďalších 16 osôb utrpelo zranenia. Informuje tlačová agentúra AFP.

Zelenskyj uviedol, že pri útoku, ktorý podľa neho "nemal žiadne opodstatnenie a ktorý poukazuje na bezmocnosť agresora", bol "úplne zničený jeden bytový blok". „Neodpustíme im to, pomstíme sa,“ napísal ukrajinský prezident na sociálnej sieti Telegram.

Prečítajte si tiež:

​Pri zásahu vznikol v obytnom bloku v severovýchodnej časti mesta požiar, uviedol charkovský starosta Ihor Terechov, ktorý spočiatku hovoril o troch mŕtvych a desiatich zranených, ale gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synjehubov neskôr spresnil, že počet obetí ruského útoku vzrástol.

„Žiaľ, počet mŕtvych a zranených po bombardovaní sa zvýšil - šesť ľudí zomrelo a 16 bolo zranených,“ uviedol Synjehubov. Charkov bol obliehaný už hneď v prvých dňoch februárovej invázie. Ruským jednotkám podporovaným masívnou delostreleckou paľbou a raketovými údermi sa však nepodarilo ovládnuť toto druhé najväčšie ukrajinské mesto. V okolí zahynuli stovky ľudí.

Väčšina ruskej ofenzívy sa podľa konštatovania AFP momentálne sústreďuje na južnú a východnú časť Ukrajiny.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti