Arogantní turisti za toto draho zaplatia. Z Benátok ich okamžite vyhostili

Arogantní turisti za toto draho zaplatia. Z Benátok ich okamžite vyhostili
Arogantní turisti v Benátkach Zdroj: Twitter/Luigi Brugnaro

Dvom mladým turistom, ktorí hľadali dobrodružstvo, sa ich kúsky nevyplatili. Dovolenka v Benátkach ich stála poriadne veľa. Za nedovolenú jazdu motorových člnov, ktoré ich ťahali počas surfovania, dostali mastné pokuty, informuje stanica BBC.

Prečítajte si tiež:

​Mladí muži spôsobili v centre Benátok veľký rozruch. Preháňali sa na surfoch hlavnou dopravnou tepnou v meste Canal Grande. Podarilo sa ich nakrútiť aj na video, ktoré sa teraz šíri po sociálnych sieťach.

Benátky patria medzi turisticky veľmi populárne miesta v Taliansku. Platia tu prísne zákazy, ktorých porušenie je bežne pokutované. 

​Prísne pravidlá v Benátkach

Napríklad sa nesmie jesť na schodoch historických budov, kúpať sa v benátskych kanáloch alebo sa v nich plaviť na kajakoch. Drzosť týchto turistov, ktorí sa preháňali vodnými ulicami dokonca na surfoch poháňaných motorovými člnmi, nenechala miestne úrady chladnými. 

Mladíkov chytili, zabavili im plavidlá aj surfy, dostali vysokú pokutu a ešte ich aj vyhostili z mesta. Svoj hnev vyjadril aj starosta Luigi Brugnaro, ktorí dvojicu označil za „arogantných imbecilov“. 

Polícia obom mužom udelila pokutu vo výške 1 500 eur. Zabavila im surfy v hodnote 25-tisíc eur a právnik mesta na nich pripravuje trestné oznámenie za poškodenie dobrého mena a obrazu Benátok.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti