Zahraničné

Nacionalista Le Pen je po operácii

 Marine Le Penová sa drží za ruku so svojím otcom, známym francúzskym ultrapravičiarom Jeanom-Marie Le Penom.
Zdroj: TASR

Hospitalizovali ho v čase, keď vrcholí jeho politický spor s dcérou Marine.

Zakladateľ a niekdajší vodca francúzskej ultrapravicovej strany Národný front (FN) Jean-Marie Le Pen, ktorý podstúpil údajne nenáročný chirurgický zákrok, zostal v nemocnici na pozorovanie. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Le Pena (86) hospitalizovali v čase, keď vrcholí jeho politický spor s dcérou Marine, ktorá v súčasnosti stojí na čele strany.

"Má sa dobre. Podstúpil nenáročnú operáciu, takže nie je dôvod na obavy," uviedla pre agentúru Reuters na margo otcovho zdravotného stavu Marine Le Penová.

Napriek tomu, že Le Penová nekonkretizovala, o akú operáciu išlo, nemenovaný zdroj z okolia jej otca uviedol, že išlo o kardiochirurgický zákrok, ktorý však nebol naliehavý.

Napriek tomu, že Le Pen v pondelok súhlasil s tým, že na post regionálneho šéfa FN v decembrových krajských voľbách kandidovať nebude, výzvu svojej dcéry, aby úplne odišiel z politického života, rozhodne odmietol. 

Marine Le Penová minulý štvrtok svojho otca vyzvala, aby sa stiahol z politiky, pričom uviedla že voči sa proti nemu začne vo FN disciplinárne konanie za opakované provokujúce výroky.

PARÍZ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.