V Rakúsku zabíjala búrka, medzi obeťami sú aj dve deti

V Rakúsku zabíjala búrka, medzi obeťami sú aj dve deti
Škody napáchané búrkou na brehu jazera St. Andraer na juhu Rakúska. Zdroj: Profimedia.sk

Na najmenej päť stúpol počet obetí búrok, ktoré vo štvrtok zasiahli územie Rakúska. TASR správu prevzala z agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na servis agentúry APA a miestnych predstaviteľov.

Traja ľudia zahynuli pri páde stromu v spolkovej krajine Dolné Rakúsko. Hovorkyňa Červeného kríža Melanie Reiterová už predtým informovala o úmrtí dvoch detí vo veku 5 až 8 rokov pri malom jazere v spolkovej krajine Korutánsko na juhu krajiny, kde búrka vyvrátila niekoľko stromov. Približne desiatka ďalších ľudí utrpela zranenia.

Prečítajte si tiež:

Na ďalších miestach v Korutánsku búrka strhávala strechy a spôsobila materiálne škody, dodala hovorkyňa. Pre škody spôsobené búrkami bola podľa rakúskych železníc Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) v Korutánsku a susedných spolkových krajinách pozastavená aj železničná doprava.

„Silné búrky v Korutánsku dnes stáli životy dvoch detí a ďalším ľuďom spôsobili vážne zranenia,“ napísal na Twitteri rakúsky kancelár Karl Nehammer s tým, že jeho myšlienky sú s rodičmi a príbuznými obetí.

V júni zomrel 82-ročný muž po zosuvoch pôdy vyvolaných silnými dažďami, ktoré spôsobili rozsiahle škody aj v Korutánsku, ktoré hraničí s Talianskom a Slovinskom. V Rakúsku v posledných dňoch panovali výnimočné horúčavy a úrady varovali pred príchodom búrok.

Blesk nedávno zabíjal aj na Slovensku, reportáži si môžete pozrieť v priloženom videu:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti