Počas omše za obete nešťastia zadržali ženu prestrojenú za pilotku

Provizórny pomník na pamiatku obetí havárie lietadla A320 v horskej obci Le Vernet vo francúzskych Alpách.
Provizórny pomník na pamiatku obetí havárie lietadla A320 v horskej obci Le Vernet vo francúzskych Alpách. Zdroj: TASR

Pri havárii z 24. marca zahynulo všetkých 150 ľudí na palube vrátane druhého pilota, ktorý je podozrivý zo zámerného nasmerovania Airbusu A32.

Nemecká polícia dnes dočasne zadržala ženu, ktorá sa oblečená v rovnošate pilotky leteckej spoločnosti Lufthansa pokúšala preniknúť do katedrály v Kolíne nad Rýnom kde sa dnes konala smútočná omša za 150 ľudí, ktorí zahynuli minulý mesiac pri havárii dopravného lietadla spoločnosti Germanwings vo francúzskych Alpách.

Podľa hovorcu miestnej polície mala podozrivá pri sebe falošný preukaz totožnosti a bola oblečená v napodobnenine uniformy, akú nosia piloti Lufthansy. Ženu, ktorá pochádza z mesta Oberhausen v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, obvinila polícia z pozmeňovania verejnej listiny. 

Dnešnej ekumenickej bohoslužby v kolínskej katedrále sa zúčastnilo približne 1400 hostí vrátane 500 príbuzných obetí nešťastia.

Pri havárii z 24. marca zahynulo všetkých 150 ľudí na palube vrátane druhého pilota, ktorý je podozrivý zo zámerného nasmerovania Airbusu A320 k horskému masívu. Medzi obeťami je 144 cestujúcich a šesť členov posádky. Airbus patril aerolíniám Germanwings, nízkonákladovej dcérskej spoločnosti Lufthansy.

KOLÍN NAD RÝNOM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.