Kráľovská svadba pred dverami: Princezná si berie bankára z Londýna

Kráľovská svadba pred dverami: Princezná si berie bankára z Londýna
Belgická kráľovská rodina Zdroj: Profimedia

Svadba princeznej Márie Laury Belgickej s Williamom Isvym sa uskutoční v Bruseli. Najstaršia dcéra princeznej Astrid, sestry kráľa Filipa, sa bude vydávať 10. septembra, potvrdil vo štvrtok hovorca budúceho manželského páru Hervé Verhooselle a aj primátor Bruselu Philippe Close. 

Spravodajský kanál RTL Info citoval slová Verhoosella a Closa, podľa ktorých bude miestom civilného sobáša bruselská radnica. Princezná a jej nastávajúci požiadali, aby zostal tento oficiálny obrad súkromný, preto je naň pozvaná len blízka rodina. 

Súvisiaci obsah

​Náboženský obrad sa už bude konať pred väčším publikom, v ten istý deň o 14:30 v katedrále Svätého Michala a Guduly v historickom centre mesta. Do kostola bolo pozvaných viac ako 500 hostí. 

„Aj napriek tomu, že obaja žijú v Londýne, bolo pre nich dôležité, aby sa zosobášili v Belgicku," uviedol Hervé Verhooselle. 

V tej istej katedrále mali v septembri 1984 svadbu aj princezná Astrid s rakúskym arcivojvodom Lorenzom d´Este a v roku 1999 aj terajší kráľ Filip s Mathildou d'Udekem d'Acozovou. 

Belgická princezná Mária Laura Zdroj: Profimedia

​Láska z univerzity

Princezná Astrid má päť detí - Amedea, Máriu Lauru, Joachima, Lujzu Máriu a Letíciu Máriu. Jej najstaršia dcéra bude mať v čase uzavretia sobáša 34 rokov.

Princezná Mária Laura a jej budúci manžel sa spoznali počas štúdia na prestížnej McGillovej univerzity v Montreale v Kanade. Svoje zásnuby oznámili vlani v decembri. Budúci člen rozvetvenej belgickej kráľovskej rodiny pracuje ako investičný bankár v Londýne, narodil sa v Paríži britskej matke a francúzsko-marockému otcovi.

Pozrite si archívnu reportáž o tom, koľko stála kráľovská rodina minulý rok daňových poplatníkov. Išlo o rekordnú sumu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti