Zahraničné

K samovražednému útoku pred bankou sa prihlásil IS

Zranený muž po výbuchu v meste Džalalabad.
Zdroj: TASR

Útočník odpálil bombu počas jazdy na motocykli.

Počet obetí dnešného samovražedného útoku, ku ktorému došlo pred budovou banky na východe Afganistanu, stúpol na 33. Informovala o tom agentúra DPA.

Pri krvavom incidente pred bankou v provinčnej metropole Džalalabad, kde majú svoje účty pracovníci afganskej vlády, utrpelo zranenia 96 osôb. Polícia však upozornila, že počet obetí a zranených môže naďalej stúpať.

"Samovražedný bombový útočník sa odpálil v rušnom čase v centre mesta, kde sa nachádza niekoľko vládnych budov, pobočka komerčnej banky a trhoviská," uviedol hovorca guvernéra afganskej provincie Nangarhár s tým, že väčšina mŕtvych a zranených pochádza z radov civilistov.

Afganský prezident Ašraf Ghaní označil samovražedný útok za "zbabelý a ohavný teroristický čin", uviedol britský spravodajský server BBC.

Podľa BBC sa k zodpovednosti za dnešný útok prihlásila prostredníctvom svojho údajného hovorcu organizácia Islamský štát (IS). Ten tiež tvrdil, že pozná meno samovražedného útočníka. BBC však nedokázala potvrdiť ani jedno z týchto vyjadrení.

Predstavitelia afganského militantného hnutia Taliban medzičasom popreli zodpovednosť za atentát.

KÁBUL/TASR - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti