Zahraničné

IS opäť masovo vraždil! V Lýbii zabili asi 30 kresťanov

Na videosnímke z 19. apríla militantného IS masová vražda zajatých etiópskych kresťanov v Líbyi.
Na videosnímke z 19. apríla militantného IS masová vražda zajatých etiópskych kresťanov v Líbyi. Zdroj: TASR/AP

Dôkazom má byť zverejnené video.

Zrejme masovú vraždu dvoch skupín zajatých etiópskych kresťanov, spáchanú v Líbyi, zachytáva polhodinový videozáznam, ktorý na internete zverejnila dnes militantná organizácia Islamský štát (IS). Informovala o tom agentúra AP.

Na videu vidno dve približne 30 ľudí. Podľa komentára k videu zajali jednu skupinu ľudí príslušníci IS na východe Líbye a druhú na juhu. 

Po tom, ako maskovaný muž prečíta dlhé vyhlásenie, striedajú sa na obrazovke zábery z vrážd oboch skupín, pričom mužov zajatých na juhu Líbye militanti zastrelia; tým z juhu odseknú na pláži hlavy.

Na videozázname, ktorý pripomína predchádzajúce videá zverejnené extrémistami, sa objavilo logo Furkánu, mediálneho orgánu Islamského štátu.

KÁHIRA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti