Zahraničné

Jeremy Clarkson z Top Gearu prezradil pravý dôvod konfliktu. Išlo o zdravie

Moderátor Top Gear Jeremy Clarkson
Moderátor Top Gear Jeremy Clarkson Zdroj: Reuters

Clarksona odvolali z moderovania kultovej motoristickej relácie Top Gear po jeho hádke s producentom Oisinom Tymonom, ktorého aj fyzicky napadol.

Súhra viacerých stresujúcich faktorov bola príčinou konfliktu obľúbeného britského moderátora Jeremyho Clarksona s producentom programu Top Gear vysielaného stanicou BBC, ktorý viedol k jeho odchodu z tejto relácie. Napísal to v stĺpčeku pre dnešné vydanie nedeľníka Sunday Times.

Mal podozrenie na rakovinu

Incident sa podľa Clarksona stal v "najstresujúcejšom dni" v jeho 27-ročnej kariére v BBC. K tomu, že ho poznačil nedávny rozvod a úmrtie jeho matky, sa dva dni pred konfliktom pridalo oznámenie jeho lekára, že na jazyku má hrčku, ktorá je pravdepodobne rakovinovým nádorom a preto sa musí dať okamžite vyšetriť. 

"Ale nemohol som to urobiť. Boli sme uprostred nakrúcania série Top Gear. A Top Gear bol vždy na prvom mieste," napísal 55-ročný Clarkson. Zároveň pripustil, že ostatní ľudia by sa s takýmito stresovými situáciami vyrovnali lepšie - najmä keď sa neskôr ukázalo, že to predsa len nie je rakovina.

Fyzicky napadol producenta

Clarksona 25. marca odvolali z moderovania kultovej motoristickej relácie Top Gear po jeho hádke s producentom Oisinom Tymonom, ktorého aj fyzicky napadol. Údajne sa veľmi rozčúlil, keď nedostal neskoro večer v hoteli, kde filmový štáb počas nakrúcania býval, teplý steak, ale iba studený nárez.

Ani nie 24 hodín po vyhodení dostal Clarkson ponuku od televíznej stanice Zvezda, ktorú prevádzkuje ruské ministerstvo obrany, na moderovanie motoristického programu.

Guinnessova kniha rekordov uvádza reláciu Top Gear ako najsledovanejší zábavno-vzdelávací program na svete. Vysiela sa v 214 teritóriách, kde ho sleduje okolo 350 miliónov divákov.

Clarkson bol jednou z najpopulárnejších osobností BBC. Je povestný svojimi štipľavými narážkami a neuznávaním "politickej korektnosti". Program Top Gear uvádzal v rokoch 1988-2000 a 2002-2015.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.