Zahraničné

Zatkli kapitána a člena posádky lode, na ktorej zomrelo 900 ľudí

Talianska polícia vypočula 27 osôb, ktoré prežili potopenie lode pri pobreží Líbye.
Zdroj: TASR

Oboch obvinili z podpory ilegálneho prisťahovalectva a kapitána obvinili aj z mnohonásobného zabitia z nedbanlivosti.

Prokuratúra v sicílskom meste Catania dnes oznámila, že zatkla kapitána a člena posádky lode, ktorá sa v nedeľu prevrátila pri pobreží Líbye a 900 utečencov na jej palube sa zrejme utopilo.Podľa slov zástupcu prokurátora Rocca Liguoriho tuniského kapitána a sýrskeho člena posádky zatkli na palube záchranného člna, ktorý prepravoval na Sicíliu 27 ľudí, čo prežili tragické potopenie lode v Stredozemnom mori. Obaja muži boli obvinení z podpory ilegálneho prisťahovalectva a kapitána obvinili aj z mnohonásobného zabitia z nedbanlivosti. Informovala o tom agentúra AP.

Z Líbye, zmietajúcej sa vo vojne, utekajú vlny afrických migrantov, ktorí sa snažia dostať do Európy a nájsť v nej lepší život. Prevádzači na tom zarábajú obrovské sumy peňazí.
Kým pokračuje pátracia operácia po obetiach víkendovej katastrofy, talianske lode pobrežnej stráže už museli reagovať na nové núdzové volania na otvorenom mori - dve prichádzali od pobrežia Líbye a tretie vyslal čln, ktorý narazil na plytčinu neďaleko Grécka.
CATANIA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti