Zahraničné

Tornádo na juhu Brazílie zabilo dvoch ľudí a 120 ďalších zranilo

Búrka a tornádo si v Illinois vyžiadali jednu obeť.
Zdroj: TASR

Vyše tisíc ďalších prinútilo opustiť domovy.

Tornádo, ktoré v noci na dnes zasiahlo juhobrazílske mesto Xanxere s vyše 47.000 obyvateľmi, pripravilo o život dvoch ľudí, najmenej 120 osôb zranilo a vyše tisíc ďalších prinútilo opustiť domovy. Oznámilo to dnes ministerstvo civilnej obrany brazílskeho štátu Santa Catarina.

Cez mesto sa podľa oznámenia prehnala silná búrka, ktorá poškodila približne 500 domov. Vyvracala stožiare lámp, prevracala autá a odnášala strechy z domov. Mnohí obyvatelia zostali bez dodávok elektriny.

Dvaja ľudia prišli o život vo svojich domoch a 120 ďalších so zraneniami hospitalizovali, z nich má 15 vážne zranenia, informoval predstaviteľ civilnej obrany v Santa Catarine Luciano Peri.

V Brazílii sa tornáda objavujú iba vzácne, ale v oblasti pri hraniciach s Argentínou a Uruguajom, kde sa teplý a vlhký vzduch z amazónskej džungle stretáva so studeným vzduchom z Ánd, sa často vyskytujú mezocyklóny, z ktorých sa občas zrodí tornádo.

V roku 2009 zabilo tornádo v pohraničnej oblasti Argentíny, Brazílie a Uruguaja najmenej 14 ľudí a desiatky ďalších zranilo.

RIO DE JANEIRO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.