Zahraničné

Farár sa pomýlil. Posledné pomazanie dal nesprávnemu mužovi

Pohreb
Zdroj: Shutterstock.com

Ten chce od nemocnice nemalé odškodné.

V Poľsku rezonuje kuriózny súdny proces. Muž, ktorému operovali srdce, žaluje nemocnicu. Je totiž neveriaci a v čase keď bol v bezvedomí, kňaz mu dal posledné pomazanie. Vraj si ho pomýlil s iným pacientom, ktorý bol v kóme.

Od nedorozumenia uplynulo už päť rokov, no zdá sa, že 66-ročný pacient posledné pomazanie doteraz nestrávil. Trvá na tom, že štetínska nemocnica, ktorá kňaza zamestnala, porušila jeho práva. A to tým, že na ňom vykonal náboženský rituál bez jeho súhlasu.


„Môj klient by napríklad mohol veriť v trpaslíkov a on sám nikomu svoju vieru nevnucuje. Nemala by to robiť ani nemocnica," hovorí pacientov právnik Krzysztof Gurbin.

Poliak, ktorý podstúpil operáciu srdca, sa o poslednom pomazaní dozvedel od nemocničného personálu, keď sa prebral z bezvedomia. Odvtedy žiada nemocnicu o nemalé odškodné.

„Posledné pomazanie je prejavom dobrej vôle zo strany nemocnice. Pre neveriacich nemá žiaden význam, takže v tom nevidíme problém," právna zástupkyňa nemocnice Agnieszka Zak-Myslaková,

Súd zatiaľ nerozhodol. Isté je, že v katolíckom Poľsku veľa ľudí pre nahnevaného Poliaka pochopenie nemá. Niektoré médiá dokonca označili za paradox fakt, že sa rozhodol zažalovať nemocnicu práve za posledné pomazanie. Pritom na lekárov ťažké srdce nemá, aj keď sa jeho operácia srdca nepodarila.

ŠTETÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.