Cestovná kancelária, ktorá vozí aj Slovákov do Egypta, skončila. Niektorí turisti uviazli za hranicami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Cestovná kancelária Sunflower Tours, ktorá pôsobí v Česku, na Slovensku aj v Poľsku, oznámila ukončenie svojej činnosti. Urobila tak v čase, keď sú stále v zahraničí jej klienti. Niektorí turisti tak musia návrat domov riešiť cez poisťovňu, informoval portál idnes.cz.

Kancelária sa špecializovala na cesty do Egypta. Osudnou sa im stala pandémia koronavírusu.

Prečítajte si tiež:

​„Je nám nesmierne ľúto, že sme nútení oznámiť ukončenie činnosti našej cestovnej kancelárie a zároveň informovať o skutočnosti, že v súčasnosti pripravujeme návrh na prehlásenie úpadku spoločnosti,“ uviedla cestovná kancelária na svojej webovej stránke.

Položila ich pandémia

Tohtoročný predaj zájazdov nepomohol dorovnať stratu z minulých rokov a kancelária sa ocitla vo finančných problémoch.

„Niektorí turisti zostali v zahraničí. Teraz sa musia spojiť so svojou poisťovňou, ktorá zariadi ich návrat domov. Kto mal ešte len vycestovať a má podpísanú zmluvu, mali by mu vrátiť peniaze,“ uviedol hovorca Asociácie cestovných kancelárií Jan Papež.

Sunflower Tours svojich zákazníkov upozornila, že ak mali v najbližších dňoch vycestovať, nech nechodia na letisko, pretože by ich do lietadla nepustili. „Všetky uhradené platby budú predmetom škodovej udalosti,“ uviedla spoločnosť, ktorá bola našťastie poistená.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti