FBI vykonala domovú prehliadku u exprezidenta Trumpa. Odniesla si 14 škatúľ s tajnými dokumentmi

FBI vykonala domovú prehliadku u exprezidenta Trumpa. Odniesla si 14 škatúľ s tajnými dokumentmi
Donald Trump.

Celkovo 14 z 15 škatúľ s dokumentmi, ktoré si agenti FBI odniesli z domovej prehliadky u bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa začiatkom augusta, obsahovalo materiály označené ako tajné. Vyplýva to z dokumentu FBI, ktorý zverejnili v piatok. Informuje agentúra AP.

Na dovedna 32 stranách tento čiastočne začiernený dokument obsahuje viacero podrobností o prebiehajúcom vyšetrovaní bývalého prezidenta. FBI podozrieva Trumpa, že tajné materiály držal doma nezákonne.

Zverejnený dokument je miestoprísažným vyhlásením FBI pre sudcu, vyšetrovatelia v ňom vysvetľujú potrebu domovej prehliadky u Trumpa. Na základe tohto dokumentu potom sudca vydal príkaz na vykonanie razie.

Trump, ktorý zvažuje opätovnú kandidatúru na prezidenta v roku 2024, raziu kritizoval. Agentúra AFP cituje jeho vyhlásenie, že údajne spolitizované orgány činné v trestnom konaní nemajú podľa zákona o prezidentských záznamoch právo vstúpiť do jeho rezidencie a "ukradnúť, čo vidia", vrátane pasov a dôverných osobných právnych dokumentov, ktoré podľa zákona nie je občan povinný vydať.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti