Sankčná horúčka na Západe podľa Putina ohrozuje celý svet a Rusko nie je možné izolovať

Sankčná horúčka na Západe podľa Putina ohrozuje celý svet a Rusko nie je možné izolovať
Vladimir Putin.

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásil, že Rusko nie je možné izolovať a sankcie zo strany Západu ohrozujú celý svet. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

„Sankčná horúčka na Západe ohrozuje celý svet,“ povedal ruský prezident na Východnom ekonomickom fóre, ktoré sa koná vo Vladivostoku. Rusko podľa Putina nie je možne izolovať – bez ohľadu na to, ako veľmi by to niekto chcel dosiahnuť.

​Ruský prezident takisto chválil rastúcu úlohu ázijsko-tichomorského regiónu v oblasti globálnych záležitostí. Moskva, ktorá čelí západným sankciám, sa usiluje posilniť svoje vzťahy v Ázii, komentuje AFP.

„Úloha krajín v ázijsko-tichomorskom regióne sa významne zvyšuje,“ povedal. Tieto partnerstvá podľa jeho slov vytvoria "obrovské príležitosti" pre ľudí.

Putin: Rusko svojím konaním na Ukrajine nič nestratilo

Rusko svojím konaním na Ukrajine nič nestratilo, práve naopak – posilnilo svoju suverenitu, vyhlásil Putin vo Vladivostoku. 

Šéf Kremľa vo svojom prejave na fóre odôvodnil priklonenie sa Ruska smerom k Ázii tým, že Západ upadá, zatiaľ čo Ázia je podľa neho budúcnosť. Vo svojom hlavnom prejave hovoril o Ukrajine len v súvislosti s vývozom obilia. Neskôr sa ho však moderátor spýtal, či Rusko v dôsledku konfliktu na Ukrajine niečo stratilo.

„Nič sme nestratili a nič ani nestratíme. To hlavné, čo sme získali, je posilnenie našej suverenity. To je bezpochyby výsledok toho, čo sa teraz deje,“ odpovedal Putin.

 „Všetko nepotrebné, škodlivé a to, čo nám bráni posúvať sa vpred, bude odmietnuté... V konečnom dôsledku to našu krajinu znútra posilní," vyhlásil Putin. Zároveň priznal, že konflikt viedol k „istej polarizácii“ v Rusku i vo svete.

Prečítajte si tiež:

Ruský prezident okrem toho znovu označil ukrajinskú vládu za nelegitímnu a poprel, že by Rusko na Ukrajine porušovalo medzinárodné právo. „Pokiaľ ide o vojenskú činnosť, my (sami) sme nič nezačali – snažíme sa ju len ukončiť,“ cituje Putina nezávislý spravodajský portál Meduza.io.

Putin podľa agentúry Reuters stále častejšie opisuje konflikt na Ukrajine, ktorý nazýva špeciálnou vojenskou operáciou, ako zlomový bod v dejinách Ruska, keď sa jeho krajina zbavila poníženia v súvislosti s rozpadom Sovietskeho zväzu z roku 1991.

Správanie ruského prezidenta Vladimira Putina opäť vyvolalo diskusie o jeho zdravotnom stave. Pozrite si video, na ktorom Putin počas rozpravy s deťmi výrazne šklbal nohami a krútil sa na stoličke:

TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sankcie

Dôležité udalosti