O kráľovnú prevládali obavy celý deň. Odišla v kruhu rodiny

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Počas dňa postupne prichádzali do Balmoru jej deti a vnuci.

Kráľovná Alžbeta II. bola pod lekárskym dohľadom na zámku Balmoral v Škótsku a podľa celodenných správ prevládali obavy o jej zdravie. Jej Veličenstvu lekári nenariadili hospitalizáciu, ale zostala v pohodlí na zámku, ktorý milovala.

Na škótsky zámok Balmoral prišli počas dňa všetky deti britskej kráľovnej Alžbety II. – princovia Charles, Andrew a Edward a princezná Anna, ako aj Alžbetini vnuci princ William a princ Harry.

Prečítajte si tiež:


Lietadlo s Alžbetinými synmi – princami Andrewom a Edwardom, jeho manželkou Sophie i kráľovniným vnukom princom Williamom vo štvrtok popoludní pristálo na letisku Aberdeen na severovýchode Škótska, informuje BBC.

Príslušníci kráľovskej rodiny sa z letiska do Balmoralu presunuli autami. Do Alžbetinho sídla už medzitým pricestovali aj následník trónu princ Charles s manželkou Camillou i jeho sestra, jediná Alžbetina dcéra princezná Anna.

Harry mal prísť pôvodne mal cestovať s manželkou Meghan, tá však nateraz zostala v Londýne. Podľa vyjadrenia Kensingtonského paláca zostala v britskej metropole aj manželka princa Williama Catherine.

Situácia bola mimoriadne vážna

BBC uvádzala, že rýchly pohyb jej členov rodiny podčiarkoval stupeň vážnosti situácie a aj samotný fakt, že o jej zdravotnom stave tentoraz oficiálne informoval Buckinghamský palác.

Panovníčka stredu večer odložila zasadnutie tajnej rady po tom, čo jej lekári odporučili odpočívať, uviedol Buckinghamský palác, píše DailyMail. Stalo sa tak 24 hodín po tom, čo menovala novú britskú premiérku Liz Truss v Balmoral – na mieste, ktoré si vybrala pre jej „komfort“.

Prečítajte si tiež:

Hovorca paláca v stredu večer uviedol: „Po včerajšom celom dni Jej Veličenstvo dnes popoludní prijalo odporúčanie lekárov, aby si oddýchlo. To znamená, že zasadnutie tajnej rady, ktoré sa malo konať dnes večer, bude preorganizované.“

Panovníčka zostáva na zámku Balmoral, kde v utorok vymenovala novú premiérku. Odporúčania lekárov nezahŕňali pobyt v nemocnici. Kráľovná na najnovších zverejnených záberoch pôsobila veľmi krehko, no úsmev jej z tváre nezmizol.

​Viac o živote kráľovnej Alžbety II. sa dozviete v dokumentoch, ktoré nájdete na Voyo: Tajomstvo kráľovskej rodiny - 2. díl - Královna Alžběta: Politika, moc a premiéřiKrálovský pár v neklidném století.

Mimoriadnu reláciu Rozlúčka s Alžbetou II. s moderátorkou Zlaticou Švajdovou Puškárovou a jej hosťami Katarínou Strýčkovou a Branislavom Kováčikom si nenechajte ujsť v pondelok (19. septembra) od 11.00 h na Markíze.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti