Prvé fotografie nového kráľa: Smútok v očiach plných sĺz

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kráľa Karola III. prvýkrát videli po smrti jeho matky, ako spolu s kráľovnou manželkou Camillou odcestovali zo škótskeho zámku Balmoral, aby sa presunul do Londýna, odkiaľ sa dnes večer prvýkrát prihovorí svojmu národu.

Na panovníkovi bolo vidieť, že je hlboko zronený a rovnako ako Camilla mal slzy v očiach. Manželia spolu s ostatnými členmi rodiny zostali na škótskom panstve cez noc.

Ako prvý opustil Škótsko princ Harry. Očakáva sa, že ostatní – princ William, princezná Anne, princ Andrew a princ Edward s manželkou Sophie zostanú v Balmoral.

Prečítajte si tiež:

​Nový kráľ sa dnes stretne s premiérkou Liz Trussová a potom o 18.00 h miestneho času vystúpi so svojím prejavom v televízii.

Britská kráľovská rodina bude držať smútok od piatka do siedmeho dňa po pohrebe zosnulej panovníčky Alžbety II. „V súvislosti s úmrtím Jej Veličenstva kráľovnej si Jeho Veličenstvo kráľ praje, aby trvalo obdobie kráľovského smútku odteraz až do siedmeho dňa po kráľovninom pohrebe,“ uviedol Buckinghamský palác vo vyhlásení.

Mimoriadnu reláciu Rozlúčka s Alžbetou II. s moderátorkou Zlaticou Švajdovou Puškárovou a jej hosťami Katarínou Strýčkovou a Branislavom Kováčikom si nenechajte ujsť v pondelok (19. septembra) od 11.00 h na Markíze.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti