Princ William smúti za starou mamou. Zverejnil srdcervúce slová

Princ William smúti za starou mamou. Zverejnil emotívne vyjadrenie
Zdroj: TASR/AP

Princ William vzdal hold svojej milovanej starej mame, kráľovnej Alžbete II. Na svojom oficiálnom účte na Instagrame zverejnil prvé vyjadrenie k jej úmrtiu. Urobil tak dva dni po tom, čo v pokoji odišla na Škótskom zámku Balmoral.

Aj keď sa mu zrejme slová hľadali ťažko, emotívne opísal, aký obrovský žiaľ prežíva.

Milovanú starú mamu opísal ako výnimočnú vodkyňu, ktorej oddanosť krajine, ríšam a Commonwealthu bola absolútna. Princ prezradil, že poskytla jemu a jeho manželke Kate múdrosť a istotu a ich deťom spomienky, ktoré im vydržia celý život.

„Stratil som babičku. A aj keď budem smútiť nad jej stratou, cítim aj neuveriteľnú vďačnosť. Bola po mojom boku v mojich najšťastnejších chvíľach. A bola po mojom boku počas najsmutnejších dní môjho života. Vedel som, že tento deň príde, ale potrvá nejaký čas, kým pocítim, že život bez babičky je naozaj skutočný.“

Princ sa poďakoval za láskavosť, ktorú preukazovala jemu aj jeho rodine a dodal: „Moja stará mama povedala, že smútok je cena, ktorú platíme za lásku. Všetok smútok, ktorý budeme cítiť v nasledujúcich týždňoch, bude dôkazom lásky, ktorú sme cítili k našej mimoriadnej kráľovnej. Uctím si jej pamiatku tým, že podporím svojho otca, kráľa, všetkými možnými spôsobmi.“

Buckinghamský palác zverejnil oficiálny dátum poslednej rozlúčky s kráľovnou Alžbetou II. Viac sa dočítate tu.

Mimoriadnu reláciu Rozlúčka s Alžbetou II. s moderátorkou Zlaticou Švajdovou Puškárovou a jej hosťami Katarínou Strýčkovou a Branislavom Kováčikom si nenechajte ujsť v pondelok (19. septembra) od 11.00 h na Markíze.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.