Putin v Moskve s veľkou pompou otvoril najväčšie ruské koleso v Európe. Hneď sa pokazilo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ruské koleso, ktoré v sobotu v centre Moskvy s veľkou pompou otvoril prezident Vladimir Putin, sa pokazilo. Slnko Moskvy, ako znie názov najväčšej atrakcie tohto druhu v Európe, fungovalo iba niekoľko hodín, informuje agentúra RIA Novosti.

Problémy prišli už krátko po slávnostnom otvorení. Koleso sa niekoľkokrát zastavilo a niektorí ľudia tak uviazli vo výške 140 metrov.

„Unikátna stavba, 140 metrov vysoká. V Európe nič podobné nenájdete,“ oznámil v sobotu pred otvorením atrakcie ruský prezident Vladimir Putin a následne sa poďakoval všetkým, ktorí sa na výstavbe ruského kolesa podieľali.

Slnko Moskvy o 5 metrov prekonalo doterajšieho rekordéra – Londýnske oko. Záujemcovia si môžu pozrieť Moskvu z jednej z 30 moderných kabín.

Hneď v prvý deň sa na atrakciu chystali mnohí Moskovčania, pred vchodom sa tvorili niekoľkohodinové rady. Ľudí bolo až toľko, že sa prevádzkovatelia začali obávať o ich bezpečnosť, tak ich rozdelili do ďalších dní.

Lenže už v nedeľu bola atrakcia pre nešpecifikované problémy. Návštevníkom, ktorí mali vstupenky na termíny medzi 11. až 25. septembrom ponúkli vrátenie peňazí alebo ich výmenu za reklamný tovar.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti