Kráľovský zdroj odhalil, čo sa dialo na zámku v deň smrti kráľovnej

Páry vyšli z hradu Windsor
Zdroj: TASR/AP

Kráľovské zdroje tvrdia, že princ Harry večeral oddelene od princa Williama a od otca, kráľa Karola III. v deň, kedy zomrela kráľovná Alžbeta II. a najbližšia rodina sa zišla na škótskom zámku Balmoral. O pár dní nato sa opäť spojili, no ten prvý krok urobil William.

Zdroj prezradil Richardovi Kayovi z DailyMail, že bratia sa v deň smrti ich babičky vôbec nevideli. Namiesto toho, aby Harry išiel za Wililamom a za otcom Charlesom do Birkhall, zostal v Balmoral s ostatnými, princom Andrewom, princom Edwardom a princeznou Anne.

Prečítajte si tiež:

​„Tú noc sa na kráľovskom panstve konali dve večere a bol tam jasný rozdiel: jedna bola pre nového kráľa a jeho dediča, druhá pre zvyšok rodiny,“ uviedol zdroj. Harry sa v ten deň snažil vyhrať preteky s časom, aby sa dostal k starej mame, kým ešte žila, no nepodarilo sa mu to skôr. Keď dorazil do Balmoral, bolo vidieť, aký obrovský zármutok prežíva.

Prečítajte si tiež:

​Kráľovský zdroj povedal Camille Tominey z Telegraphu, že princ William a princezná z Walesu Kate sú za to, aby sa všetci sústredili výlučne len na obdobie smútku a na nič iné. Aj preto zrejme William napísal bratovi správu, aby sa spolu s Meghan k nim pripojili a išli k davu ľudí, ktorí pre zosnulú kráľovnú od štvrtka kladú na rôznych miestach kytice na znak jej úcty.

​Princ William sa k smrti svojej babičky, kráľovnej Alžbety II., vyjadril po dvoch dňoch prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti. Jeho brat, princ Harry, zverejnil vyhlásenie v pondelok (12. septembra) na webstránke charitatívnej organizácie Archewell.

Mimoriadnu reláciu Rozlúčka s Alžbetou II. s moderátorkou Zlaticou Švajdovou Puškárovou a jej hosťami Katarínou Strýčkovou a Branislavom Kováčikom si nenechajte ujsť v pondelok (19. septembra) od 11.00 h na Markíze.

Pozrite si archívne video, ako Princ William a princ Harry spolu s manželkami vzdali hold kráľovnej:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.