Zahraničné

Len tri týždne pred olympiádou zahynuli v Rusku siedmi ľudia

Explózia vo Volgograde si vyžiadala najmenej 10 obetí
Zdroj: RIA Novosti

Rusko zaviedlo mimoriadne bezpečnostné opatrenia, aby zabránili útokom počas olympijských hier.

Traja členovia bezpečnostných jednotiek a štyria militanti zahynuli niekoľko týždňov pred začiatkom zimných olympijských hier v Soči počas prestrelky v nepokojnom ruskom severokaukazskom regióne.

Hovorca dagestanskej vyšetrovacej komisie Rasul Temirbekov povedal, že ozbrojenci sa zabarikádovali v dome v dedine Karnajurt Dagestan. Líder povstalcov Doku Umarov vyzval svojich nasledovníkov, aby útočili na dejisko ZOH v Soči.

Rusko zaviedlo začiatkom januára mimoriadne bezpečnostné opatrenia v snahe zabrániť útokom počas olympijských hier. Obavy vyvolávajú najmä hrozby zo strany islamských extrémistov zo Severného Kaukazu, ktorí koncom decembra uskutočnili dva teroristické útoky vo Volgograde a zabili najmenej 34 ľudí.

Najprísnejšie opatrenia platia v dejisku zimných olympijských hier Soči. V meste a jeho okolí nasadili až 37 000 príslušníkov bezpečnostných síl. Do 350-tisícového mesta pri Čiernom mori smú vojsť len autá so špeciálnym povolením. Všetky demonštrácie a pochody tam musí schváliť ministerstvo vnútra.


MOSKVA/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.