Zahraničné

Neuveriteľné stretnutie: Žena potriasla rukou mužovi, ktorý ju znásilnil

Katja Rosenbergová sa stretla s mužom, ktorý ju znásilnil
Zdroj: Daily Mirror

Pri osobnom stretnutí mu povedala, že mu odpustila.

Mnohé ženy alebo tínedžerky, ktoré sa stali obeťami znásilnenia, majú traumu do konca života. Britka Katja Rosenbergová (40) však patrí k tým silnejším ženám. Povedala si, že hrozný čin jedného násilníka ju nezničí.

Po rokoch od incidentu sa s ním stretla, pozrela sa mu do očí a potriasla mu rukou. Povedala, že mu odpúšťa. Muž, ktorý si odpykáva trest vo väzení, zostal v nemom úžase. Katja mu ukázala, kto je v skutočnosti silnejší.

Katja nikdy nezabudne na októbrovú noc v roku 2006. Iba 16-ročný mladík ju zhodil z bicykla a znásilnil na ulici. Ešte pred tým ju silno udrel do tváre, hrudníka a brucha.

Zdroj: Daily Mirror

Mladého násilníka polícia chytila dva týždne od útoku. Odsúdili ho na 14 rokov väzenia. Dopustil sa totiž viacerých trestných činov, vrátane ďalšieho znásilnenia 51-ročnej ženy.

Po siedmich rokoch došlo k neuveriteľnému stretnutiu. Katja navštívila vo väzení muža, ktorý ju znásilnil. Mladému a nervóznemu mladíkovi sa predstavila a potriasla mu rukou. Najskôr sa bála, ako na jeho prítomnosť zareaguje, ale na jej prekvapenie bola úplne v poriadku.

„Chcela som mu ukázať, že ten incident nemá negatívny dopad na môj život. Odpustila som mu a tým som uzavrela svoju minulosť. Je to dobré pre mňa aj pre neho," prezradila v interview pre britský denník Daily Mirror.

„Nepoviem vám podrobnosti o našom stretnutí, ale trvalo dve a pol hodiny," dodala Katja. Identita muža je neznáma, pretože Katja ju odmietla prezradiť. Chce, aby mladík začal nový život.

LONDÝN/JH, Daily Mirror

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.