Zahraničné

Bývalý vreckár radí, ako neprísť o peniaze. Tu sú jeho triky

Untitled-1.jpg

Postavil sa na druhú stranu barikády a už nekradne. Práve naopak.

Vreckári - prefíkaní zlodeji, ktorí na nás striehnu na každom rohu. Pri drobnom zaváhaní okamžite využijú situáciu. Britské médiá prišli so zaujímavou a náučnou kampaňou, ktorá má byť veľkou výstrahou.

Richard Young je bývalý britský vreckár. Ako tínedžer okrádal stovky ľudí. Dnes sa postavil na druhú stranu barikády a v spotoch radí ľuďom ako sa mať na pozore.

Bývalý kriminálnik sa jeden večer prešiel po rušnej londýnskej ulici spolu s reportérom. Presne poukázal na finty vreckárov.


„Vreckári sa sústredia na drahé veci, ako sú telefóny, šperky, peňaženky, všetko čo má hodnotu."

„Všímame si mladých ľudí, ktorí sú odviazaní a niečo robia. Pritom si nedávajú pozor na veci. Napríklad na svoje tašky."

„Najlepšie sú otvorené tašky, zlodeji sledujú, kedy sa človek otočí a vtedy do nich siahnu."

Najväčším magnetom je plná taška, ktorú má človek na chrbte a nemá ju pod kontrolou. O pár minút už bývalý zlodej priamo pred kamerou kradne. Ukazuje, aké to je jednoduché.

Kriminalita v Británii stále prudko stúpa. Každý deň pribúdajú stovky krádeží a polícia je bezradná. Tieto videá z bezpečnostných kamier dokazujú, akí drzí sú vreckári. Neodradia ich ani svedkovia, kamery a ani denné svetlo. Až čas ukáže, či sa Briti z kampane dôkladne poučili.


LONDÝN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.