Z masového pohrebiska pri Iziume exhumovali už 146 tiel

Z masového pohrebiska pri Iziume exhumovali už 146 tiel
Pracovníci pokračujú v Iziume v exhumácii tiel. Zdroj: Profimedia.sk

Už 146 tiel, prevažne civilistov, exhumovali ukrajinskí forenzní experti z masového pohrebiska, ktoré bolo minulý týždeň objavené pri meste Izium v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny. Oznámil to v pondelok gubernátor tejto oblasti Oleh Synehubov, uvádza agentúra Reuters.

Podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského sa odhaduje, že v lesoch za mestom Izium, ktoré v rámci protiofenzívy nedávno opätovne získali ukrajinské sily, je pochovaných približne 450 tiel.

Prečítajte si tiež:

​Gubernátor Synehubov teraz uviedol, že medzi exhumovanými telami objavili aj dve deti. Priblížil tiež, že telá viacerých obetí vykazovali známky násilnej smrti. "Sú tam telá so zviazanými rukami či stopami po mučení. Na telách zosnulých sa tiež našli bodné rany či rany spôsobené výbušninami alebo šrapnelami," napísal Synehubov v príspevku zverejnenom na platforme Telegram.

Forenzní experti vykonávajú v zmienenom lese už niekoľko dní metodickú exhumáciu a identifikáciu obetí, ktorých provizórne hroby sú označené drevenými krížmi, približuje Reuters.

Prečítajte si tiež:

​Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v pondelok poprel tvrdenia Kyjeva, že príslušníci ruskej armády páchali v Charkovskej oblasti vojnové zločiny. Obvinenia označil za "klamstvo".

Pozrite si archívnu reportáž z Iziumu spred pár dní.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti