Pri policajnej operácii od úmrtia kráľovnej zadržali 67 ľudí

Forenzní expeerti a policajti na mieste útoku na dvoch policajtov v Londýne.
Forenzní expeerti a policajti na mieste útoku na dvoch policajtov v Londýne. Zdroj: TASR/Aaron Chow/PA via AP

Takmer 70 ľudí zadržali príslušníci polície v Londýne v rámci zaisťovania bezpečnosti počas 11 dní od úmrtia britskej kráľovnej Alžbety II. Vyplýva to z bilancie Metropolitnej polície (MPS), o ktorej na svojom webe informoval denník The Guardian.

Väčšina zatknutí sa odohrala v oblastiach neďaleko Buckinghamského paláca a sídla parlamentu, kde sa zadržaní dopustili rôznych priestupkov, uviedla polícia v oznámení. Do pondelkového večera bolo zadržaných osôb 67.

Prečítajte si tiež:

​Bilanciu zverejnili po bezpečnostnej a policajnej operácii, ktorá bola označená za najväčšiu v histórii Londýna. Kolegom z metropoly pri nej pomáhalo vyše 3000 príslušníkov z takmer každého policajného zboru v Spojenom kráľovstve.

Počas pondelkového pohrebu Alžbety II. nasadili v Londýne celkovo 10.000 policajtov. Do akcie sa zapojili špecializované tímy ozbrojených policajtov, policajné sprievody na motocykloch, policajti hliadkujúci na koňoch, psovodi či námorná jednotka.

Prečítajte si tiež:

​Počas presunu pohrebného sprievodu boli na strechách umiestnení ostreľovači, mimo hlavného mesta zasa policajné vrtuľníky, uviedla agentúra PA Media. Len v centre Londýna rozmiestnili viac než 35 kilometrov bariér.

Na poslednú cestu zosnulej kráľovnej z Westminsterského opátstva, kde sa konal štátny pohreb, do Windsorského hradu, kde Alžbetu II. pochovali, dohliadalo okolo 2300 policajtov.

Pozrite si archívnu reportáž o útoku na policajtov:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti