Rusko odpovie všetkými prostriedkami, ak bude jeho územie ohrozené, varuje šéf Kremľa

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu ráno v televíznom prejave k národu vyhlásil, že Moskva odpovie "všetkými prostriedkami, ktoré má k dispozícii", ak bude územná celistvosť Ruska ohrozená. Informovala o tom tlačová agentúra AP.
Putin v prejave zároveň obvinil Západ, že sa snaží "zničiť" Rusko.

„Keď bude územná celistvosť našej krajiny ohrozená, určite použijeme všetky prostriedky, ktoré máme k dispozícii, aby sme ochránili Rusko a našich ľudí. Toto nie je bluf,“ varoval podľa agentúry AFP Putin. Dodal, že cieľom Západu je "oslabiť, rozdeliť a nakoniec zničiť našu krajinu".

Prečítajte si tiež:

​Prezident v príhovore takisto oznámil čiastočnú mobilizáciu v Rusku, ktoré už takmer sedem mesiacov vedie útočnú vojnu na Ukrajine, ale na bojiskách teraz zaznamenáva straty. Čiastočná mobilizácia sa má podľa Putina začať už v priebehu stredy.

Putinov príhovor nasledoval deň po tom, čo Ruskom ovládané oblasti na východe a juhu Ukrajiny ohlásili plány na uskutočnenie referend o pripojení k Rusku. Kremeľ podporuje snahy o pričlenenie týchto oblastí - Luhanskej a Doneckej a čiastočne aj Chersonskej a Záporožskej - k Rusku. Tento vývoj situácie vyostrí vojnu, v ktorej sa v posledných týždňoch darí Ukrajine, analyzuje AP.

Putin obvinil Západ z "jadrového vydierania" a zmienil sa o "vyhláseniach niektorých vysokopostavených predstaviteľov popredných štátov NATO o možnosti použitia jadrových zbraní hromadného ničenia proti Rusku".

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín (20.9.) o aktuálnej situácii na Ukrajine:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti