Zahraničné

Ženu zabil na pláži blesk pred očami celej rodiny. Zachytili to fotoaparátom

Ženu zasiahol blesk na pláži v Brazílii
Zdroj: DailyMail

Utekala sa svojím synom, ktorý sa ešte kúpal vo vode.

Tragédia sa stala na pláži obľúbeného turistického strediska Guarujá v Brazílii. Turistku z ničoho nič zasiahol blesk pred očami celej rodiny. Na mieste bola mŕtva.

Rosangela Biavatiová mala iba 36 rokov. So synom a rodinou strávila deň na pláži. Podvečer si už balili veci. Rosangela utekala za synom, aby ho dostala z vody von, pretože sa blížila búrka. V tom z neba vystrelil blesk a zasiahol ju.

Zdroj: DailyMail

Celý incident pred tragédiou aj po nej zachytil náhodný okoloidúci fotoaparátom. Na prvej snímke je žena, ktorá beží k moru. O niekoľko sekúnd neskôr vznikla druhá snímka, na ktorej je vidieť ešte stopy po zásahu blesku. Na posledných záberoch už vidieť bezvládnu ženu a jej rodinu so svedkami incidentu, ako sa ju snažia zachrániť.

„Začalo sa zhoršovať počasie, tak sme začali baliť veci. Nakladal som ich do auta a deti sa ešte hrali na pláži. O minútu neskôr moja žena ležala na zemi. Bol som v šoku," prezradil manžel obete Leandro.

Zdroj: DailyMail

„Môj švagor je úplne na dne. Nedokážeme si vysvetliť, ako sa to stalo. Mohol to byť ktokoľvek z nás," prezradila sestra obete, ktorá sa tiež nachádzala s rodinou na pláži.

Miestny klimatológ Rodolfo Bonafilm uviedol, že podobné blesky sú v tomto ročnom období veľmi časté.

„Veľký výskyt bleskov má svoju príčinu. Sú častejšie pre nárast tepla a vlhkosti. Táto prímorská oblasť je ohraničená Atlantickým oceánom, čo je ideálne pre tento typ nepriaznivého počasia," dodal.

Zdroj: Daily Mail

BRAZÍLIA/JH, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.